Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 7 4 6

Начало 20:12 часа

(сервис за Григор Димитров)

Жил Симон нещо недоволства. Явно над Лондон има лек дъждец, което според французина пречи да се играе. Двубоят обаче все пак започна!

1:0 Гейм на 0 за Григор Димитров на старта на двубоя!

20:17 часа. Двубоят временно е спрян. Протестите на Симон явно бяха чути. И двамата тенисисти обаче остават на корта!

20:23 часа. Двубоят е прекъснат временно. Дъждът над Лондон се усили и двамата тенисисти бяха прибрани в съблекалнята. Кортът вече е покрит.

22:45 часа. Двубоят Димитров - Симон официално бе отложен за четвъртък!

Четвъртък, 15:12 часа. Двубоят е подновен.

1:1 Жил Симон спечели подаването си и изравнява резултата.

2:1 Григор поведе с 30:0, но Симон успя да изравни за 30:30. Последваха две страхотни точки на сметката на българина, който отново повежда в резултата преди първата почивка в мача.

3:1 Отлично! Григор Димитров направи пробив на 0 и дръпва с два гейма в резултата. Страхотен гейм за нашето момче.

4:1 Григор затвърди пробива с гейм на 30. Българинът играе изключително спокойно и разумно и напълно заслужено се оттегля за втора почивка с комфортна преднина.

4:2 Гейм на 0 за Жил Симон, който взе подаването си за около 60 секунди.

5:2 Григор поведе с 40:0, след което последва грешка от бекхенд и 40:15. Нов отличен начален удар обаче се оказа мисията невъзможна за Симон и геймът приключи. Предстои нова почивка, след която Симон ще сервира за оставане в сета.

5:3 Няколко грешки от ретур за Григор и Симон си взе подаването на 0. Димитров ще сервира за сета.

6:3 ГЕЙМ И ПЪРВИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът не трепна и спечели подаването си на 15, с което си осигури и преднина в резултата.

(сервис за Жил Симон)

0:1 Симон открива резултата във втората част, след като взе подаването си на 15.

1:1 Геймът тръгна лошо и Симон поведе с 30:15. Григор обаче обърна до 40:30, след което играта бе спряна за около 2-3 минутки заради лек дъжд. При подновяването Григор записа ас и спечели подаването си.

1:2 Гейм на 0 на сметката на Жил Симон.

2:2 Може би най-трудният сервис-гейм за Григор Димитров от началото на двубоя. Българинът обаче не позволи на Симон да стигне до точка за пробив и успя да вземе подаването си. Особено атрактивна бе последната точка - плонж в близост до мрежата.

2:3 Григор пропусна точка за пробив. При 40:30 в негова полза, българинът потърси максимална атака на втория сервис на Симон, но извади топката в аут. Последваха две точки за французина и той се измъкна от неприятната за него ситуация.

3:3 Гейм на 0 за Григор Димитров.

4:3 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:15, пропусна първия брейк-бол, но при втория завърши с уникално изпълнена къса от бекхенд, с която си заслужи аплаузите.

4:4 За жалост Жил Симон веднага върна пробива. Французинът стигна до първия си брейк-бол в срещата и го реализира след грешка на Димитров в близост до мрежата.

4:5 Жил Симон взе гейма си на 15 и след почивката Григор ще сервира за оставане в сета.

5:5 Димитров измъкна подаването си и сетът продължава.

5:6 Симон си осигури минимум тайбрек. Григор Димитров за втори път ще сервира, за да остане в сета.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на втория сет.

7:6 ГРИГОР СПЕЧЕЛИ ТАЙБРЕКА СЪС 7:1 ТОЧКИ И ВЕЧЕ ВОДИ С 2:0 СЕТА.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Григор Димитров спечели уверено началния гейм на третия сет.

1:1 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като имаше преднина 40:15, но не успя да се възползва от нито една от двете поредни точки за пробив, които се откриха пред него.

1:2 Категорично най-слабият гейм за Григор Димитров от началото на двубоя. За жалост Симон стигна до преднина 40:15 и след грешка от бекхенд на Димитров брейкът стана факт.

1:3 Гейм на 0 за Жил Симон.

2:3 Григор обърна гейма от 0:40 и спира серията на Симон, като в същото време съхранява надеждите си в сета.

2:4 Гейм на 0 за Жил Симон.

2:5 Жил Симон направи втори пробив и след паузата ще сервира за сета.

3:5 Григор Димитров спечели гейма на 15 и връща един от пробивите. Българинът ще сервира за оставане в сета.

4:5 Гейм на 0 за Григор Димитров. Българинът спечели 8 от последните 9 точки. Предстои пауза, след която Симон за втори път ще сервира за затваряне на сета.

4:6 Гейм и сет за Жил Симон. Французинът спечели подаването си на 15 и си гарантира сета.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спечели гейма на 15 и открива резултата в сет №4.

1:1 Симон спечели подаването си и изравни резултата.

1:2 За жалост Симон стигна до точка за пробив и я реализира.

1:3 Пробивът е затвърден с гейм на 30.

2:3 Григор взе подаването си и спря серията от 3 последователни гейма на опонента си. Симон обаче продължава да е с пробив напред.

2:4 Бърз гейм за Симон.

3:4 Няколко ефектни точки от ракетата на Димитров, който печели трети гейм в сета.

4:4 Григор Димитров върна пробива и резултатът е изравнен! Българинът пропусна 2 точки за пробив, но при третата дочака грешка на Симон и брейкът е факт!

5:4 Трети пореден гейм за Димитров, който е на гейм от място в трети кръг!

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът направи нов пробив и вече е участник в трети кръг в турнира!